Základní kurz křesťanství

Kurz s podtitulem „Z nevíry k radosti víry“ nabídne úvod do základů křesťanské víry. Konat se bude každé úterý od 18.30 v Centru Aletti na Křížkovského 2 (první informativní schůzka se bude konat 5. října). Slouží jako uvedení do křesťanství a pro zájemce jako příprava na křest, případně další iniciační svátosti (biřmování a eucharistie). Tato možnost je učena především těm, kteří na cestě víry chtějí udělat první krůčky. Je ovšem vhodná i pro ty, kteří se zajímají o křesťanské hodnoty, byť nejsou zatím o křtu plně rozhodnuti a teprve tuto cestu zvažují. Během večera 5. 10. si vysvětlíme, jak budou oba kurzy probíhat a jaké podmínky je třeba splnit pro přijetí iniciačních svátostí. Není nutné se na kurz hlásit předem, je možné si je nejprve vyzkoušet a rozhodnout se později, a to ZDE.

 

Příprava na biřmování 

Kurz s podtitulem „K nevíře otevřeně o víře“ se uskuteční formou několika víkendů. Primárně je určen těm, kteří praktikují svoji víru, ale nepřijali ještě svátost křesťanské dospělosti – biřmování. Je ovšem otevřen i pro ty, kteří se ve své víře chtějí dále vzdělávat a prohloubit svůj duchovní život, i když už biřmování v minulosti přijali. První schůzka se koná v úterý 5.října 2021 v 18.30 v Centru Aletti (Křížkovského 2). Setkání moderují P. Jan Regner SJ a Mgr. Michal Štverák. Přihlášky: ZDE.

 

Tichá adorace a duchovní pohotovost

Před každou středeční studentskou mší od 17.30 do 18.40 je v kostele Panny Marie Sněžné „duchovní pohotovost“ – tichá adorace s možností duchovního rozhovoru nebo svátosti smíření. Adoraci po vystavení eucharistie zahájí krátký duchovní impuls nebo úryvek z Písma. Zakončí ji pak modlitba a svátostné požehnání.

 

Filmový klub Spiritualita a film

Filmový klub z cyklu Film a spiritualita pořádá naše farnost ve spolupráci s MUO. Projekce se konají v 19 hodin v sále Mozarteum (Arcidiecézní muzeum). Po krátkém úvodu zhlédneme snímek a poté je možné zůstat na debatu, kterou budou moderovat P. Jan Regner SJ a Mgr. Michal Štverák. První snímek zimního semestru bude již 14. září.

Vstupné 60 / 30 Kč.

 

Kontemplativní večer

Kontemplativní večery budou obnoveny ve čtvrtek 21.října. Budou se konat každý čtvrtek od 18.30 v centru Dalet (asi 3 minuty pěší chůze od Náměstí republiky, na adrese Kubíčková 19). Vhodné i pro začátečníky. Doporučujeme dorazit s malým předstihem, abychom mohli začít včas. Součástí večera jsou dva téměř půlhodinové bloky tiché meditace a jedna krátká meditace v chůzi. Po sezení bude příležitost ke sdílení. Kontemplativní večer obvykle končí cca ve 22 hodin. Není třeba se na setkání předem hlásit.áním kurzu e-mail s podrobnými informacemi. Kapacita kurzu je omezena na 18 osob.