I v tomto semestru pokračujeme ve filmovém klubu z cyklu Film a spiritualita. V pondělí 11. března od 19 hodin promítneme v Centru Aletti snímek Světlo mezi oceány (USA, Nový Zéland, Velká Británie, 2016). Pod zdařilou adaptací stejnojmenného románu je podepsán režisér Derek Cianfrance a k přesvědčivosti přispěly především skvělé herecké výkony Michaela Fassbendera, Alicie Vikanderové a Rachel Weiszové. Film, který vypráví dramatický příběh o velké lásce a síle odpuštění, mimoděk diváka vybízí k odpovědi na otázku, co je jeho majákem - jaký je směr a cíl jeho života. 

 

Světlo mezi oceány (The Light Between Oceans)

USA, Nový Zéland, Velká Británie, 2016 / režie: Derek Cianfrance / 130 min

Hrají: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

 

Technické: Začínat budeme krátkým popisem filmu a jeho režiséra. Po promítání pak bude dobrovolná společná reflexe viděného a souvisejících témat s krátkou diskusí. 

Protože máme omezenou kapacitu sálu, je nutné se přihlásit. Učiníte tak vyplněním tohoto formuláře. Abychom zajistili, že kapacita sálu nebude překročena a že jsou na promítání opravdu všichni, kteří na promítání mají být, je nutné vyplnit i jméno a příjmení, abychom účastníky před vpuštěním do sálu ověřili – přihláška tak slouží jako lístek do kina. 


Přihlásit se můžete na této adrese: http://bit.ly/film3VKHOL. Na email, který do přihlášky uvedete, vám budou během pondělního dopoledne zaslány podrobnější informace k promítání. Uzávěrka přihlášení je o půlnoci z neděle na pondělí (10. března, 24:00).

Na pozdější přihlášky nebude brán zřetel! 


Pro filmové fanoušky: doporučujeme sledovat web Filmu a spirituality, kde najdete spoustu informačního a odborného materiálu, včetně recenzí, pozvánek nebo upozornění na právě vycházející kvalitní snímky (http://filmaspiritualita.cz

filmový klub Světlo mezi oceány