Stojíc v davu snad stovek informací chtivých vysokoškoláků tlačících se po schodech Aletti do přednášející místnosti, nevěřím, že jsem na každotýdenní středeční přednášce.

Postupně se i já docpu až do místnosti, která pod náporem studentů praská ve švech. Mladí sedí, kde se dá, jen vpředu uštědřili kousek místa pro očekávaného přednášejícího. A už je tady - Ing. Mgr. Mgr. Peter Tavel, PhD. Dnes večer přichází nečekaně bez motýlka na krku, který k němu prostě patří. A po krátkém úvodu začíná svoji, námi tak vytouženou přednášku na téma ,,Potřeby mužů a potřeby žen“.

 

Obrovská účast z řad mladých studentů se ale dala očekávat už kvůli tématu, které je pro nás v tomto věku velice aktuální. Někteří z nás už zjišťují, že na světě jsou i jednotlivci opačného pohlaví, se kterými navazují přátelství, vztahy, se kterými se musí naučit komunikovat, vycházet, vycítit, co si přejí a co potřebují. Na podobné otázky se náš přednášející pokoušel odpovědět. Přednáška byla zajímavá, podaná neotřelým způsobem, plná příběhů skutečných lidí.

Muži dostali za pravdu, že svět žen je v podstatě tak komplikovaný, že ho snad ani nikdy nepochopí a my ženy jsme se museli smířit s tím, že muži obdiv a plný talíř prostě potřebují.

Helena Pipová, FF