Logo komunity EmanuelVe středu 14.listopadu po studentské mši proběhla v sále Aletti přednáška a promítání muzikálu o životě a práci Matky Terezy. Přednášejícími byli členové komunity Emmanuel a jejich zajímavé téma oslovilo asi tři desítky zájemců, kteří si nenechali ujít toto netradiční setkání.


Přednáška začala stručným představenímhostů, jimiž byli tři mladí lidé z charizmatické komunity Emmanuel. Jejich prostřednictvím jsme se dozvěděli něco o činnosti této komunity, jejímiž členy jsou rodiny i mladí lidé a která se zabývá především evangelizací ve světě. Po úvodu následovalo video, kde jsme viděli krátké výpovědi členů komunity z různých zemí a jejich vztahu k Bohu a práci pro druhé. Následovalo promítání muzikálu o Matce Tereze, který vznikl pod německou evangelizační školou projektovanou komunitou Emmanuel. Mladí lidé v něm krásným způsobem ztvárnili nejen životní poslání Matky Terezy, ale také chvíle jejích pochybností a neustálé svěřování se do Boží péče. Nechyběly ani výpovědi lidí, jejichž život Matka Tereza hluboce ovlivnila, to vše ve spojení s krásnými písněmi. V závěru byl muzikál obohacen i o záznam skutečné promluvy Matky Terezy.
Muzikálové ztvárnění Matky Terezy bylo natolik reálné a zároveň citlivé, že se muselo dotknout srdcí všech přítomných. Tento nevšední zážitek zanechal jistě v každém hluboké dojmy a snad i touhu spatřit muzikál ,,naživo“, pokud k tomu bude příežitost.

Štěpánka Bučková

Foto zde.